АЕРОФОТОЗНІМАННЯ ЛІСОВИХ МАСИВІВ


БПЛА здійснюють безпілотний моніторинг лісових ресурсів і здійснюють високоякісну зйомку.

Завдяки отриманим зображенням, відео та ІЧ-інформації фахівці складають карти місцевості, у тому числі з визначенням порід дерев, оцінюють збитки лісових ресурсів після пожеж або природних катаклізмів.

БПЛА здійснюють польоти навіть над самими віддаленими ділянками лісу, виявляють несанкціоновані вирубки лісу і звалища, визначаючи обличчя і номери машин порушників.

А найголовніше БПЛА виробляють моніторинг лісових ресурсів з метою запобігання виникнення лісових пожеж (висохлий ліс, тліючі торфовища, виявлення малих осередків пожеж).


ЗАМОВИТИ

ІНДЕКСИ

Зображення поверхні за допомогою світлофільтра

Нормований індекс відмінностей рослинного покрову

Різницквий вегетаційний індекс

Відносний вегетаційний індекс

ВИМІРЮВАННЯ РОСЛИННОСТІ


НОРМОВАНИЙ ІНДЕКС ВІДМІННОСТЕЙ РОСЛИННОГО ПОКРОВУ (NDVI)


Для визначення щільності зеленого на частці землі, дослідники повинні дотримуватися певних кольорів (довжини хвиль) видимого та ближнього інфрачервоного сонячного світла, відбитого від рослин. Як можна бачити через призму, багато різні довжини хвиль становлять спектр сонячного світла. Коли сонячне світло падає на об'єкти, визначені довжини хвиль цього спектру поглинаються, а інші довжини хвиль відображаються. Пігмент в листі рослин, хлорофіл, сильно поглинає видиме світло (від 0,4 до 0,7 мкм) для використання в процесі фотосинтезу. Клітинної структури листків, з іншого боку, сильно відбиває ближнє інфрачервоне світло (від 0,7 до 1,1 мкм). Чим більше залишає рослина, тим більше ці довжини хвиль світла впливає, відповідно.

Малюнок 1. Видиме світло. AVHRR Channel 1, 0.58-0.68 мкм



Малюнок 2. Інфрачервоне світло. AVHRR Channel 2, 0.75-1.1 мкм



Рослинність з'являється дуже відрізняється у видимому і ближньому інфрачервоному діапазоні. У видимому світлі (Малюнок 1), області з рослинністю дуже темні, майже чорний, у той час як пустельні райони (наприклад, в Сахарі) світлі. У ближньому інфрачервоному діапазоні, рослинність яскравіше і пустелі приблизно те ж саме. Порівнюючи видима та інфрачервоне світло, вчені вимірюють відносну кількість рослинності.

Прилад NOAA AVHRR, має п'ять детекторів, два з яких є чутливими до довжин хвиль світла в діапазоні від 0.55-0.7 і 0.73-1.0 мкм. З детекторами AVHRR, дослідники можуть вимірювати інтенсивність світла на Землю у видимій та ближній інфрачервоній довжин хвиль і кількісно здатність до фотосинтезу рослинності в даному пікселі (AVHRR пікселів 1 квадратний км) земної поверхні. Загалом, якщо є набагато більш відбитого випромінювання в ближній інфрачервоній довжин хвиль, ніж у видимому діапазоні, то рослинність на цьому пикселе, ймовірно, буде щільною і може містити деякий тип лісу. Якщо є дуже мало різниці в інтенсивності видимій та ближній інфрачервоній довжин хвиль, відбитих, то рослинність, ймовірно, рідкісні і може складатися з лугів, тундри, або пустелі.

Малюнок 3. Приклад NDVI



NDVI розраховується від видимого та ближнього інфрачервоного світла, відбитого від рослинності (Малюнок 3). Здоровий рослинність (ліворуч) поглинає більшу частину видимого світла, який б'є його, і відображає велику частину ближній інфрачервоній світла. Нездоровий або убога рослинність (праворуч) відображає більш видиме світло і менше майже інфрачервоне світло. Цифри на малюнку вище, представник фактичних значень, а реальний рослинність є набагато більш різноманітні.

Майже супутники використовують цю формулу, різницю кількісної щільністі росту рослин на Землі - випромінювання ближнього інфрачервоного діапазону мінус видиме випромінювання, розділений ближньої інфрачервоної радіації плюс видимого випромінювання. Результатом цієї формули називається нормована різниця індексу рослинності (NDVI). Математично формула виглядає наступним чином:



NIR - інфрачервоний діапазон; VIS - видимий діапазон

Розрахунки NDVI для кожного пікселя завжди призводить до ряду, який коливається від мінус один (-1) на плюс один (+1). Однак, відсутніть зеленого листя не дає величину, близьку до нуля. Нульове означає відсутність рослинності, а близьку до +1 (0,8 - 0,9) вказує на максимально можливість щільності зеленого покрову.

NGB


Зображення NGB отримуються за допомогою фотоапарату в якому вмонтовано світлофільтр з особливою світлопропускною здатністю.

NDVI


Різниця кількісної щільністі росту рослин на Землі - випромінювання ближнього інфрачервоного діапазону мінус видиме випромінювання, розділений ближньої інфрачервоної радіації плюс видимого випромінювання. Результатом цієї формули називається нормована різниця індексу рослинності (NDVI). Математично формула виглядає наступним чином:


NIR - інфрачервоний діапазон; VIS - видимий діапазон

DVI


Індекс може приймати будь-які значення. Ізовегетаційні лінії йдуть паралельно одна до одної. Математично формула виглядає наступним чином:


NIR - інфрачервоний діапазон; VIS - видимий діапазон

RVI


Значення індексу змінюються від 0 до нескінченності. для зеленої рослинності значення VI > 1 і ростуть зі збільшенням зеленої фітомаси, сомкнутости рослинності (зазвичай приймають значення 2-8). Математично формула виглядає наступним чином:


NIR - інфрачервоний діапазон; VIS - видимий діапазон

Оформлення послуги

Email

*Телефон

*Ім'я

*Прізвище

Додаткова інформація

* обов'язкові поля для заповнення